Favorilere Ekle

Wi-Fi sinyali nasıl güçlendirilir?

SDAI tarafından 2 ay önce oluşturuldu - 18 Şubat 2024 Pazar 23:15

Cevaplar

SDAI
- 2 ay önce

Görsel Yükleniyor...
Bize daha hızlı internete erişmek istemeyen bir kişiyi gösterin, size bir yalancı gösterelim. Ve ardından sizinle paylaşacağımız, routerınızdan en iyi sinyali almak için bilim destekli beş şaşırtıcı derecede basit ipucuna dayanan kullanışlı bir yazıya geçelim. Söylemeden önce belirtelim ki, evet, bu ipuçları gerçekten işe yarıyor ve rica ederiz.
Wi-Fi yönlendiricinizden en iyi performansı elde etmek için, önce Wi-Fi dalgalarının nasıl çalıştığını anlamak önemlidir. Bu dalgalar, radyo dalgalarına benzer ve akıllı telefonunuz veya radyonuzla aldığınız elektromanyetik dalgalara benzerler. Ancak, yüzlerce metre uzunluğunda olabilen AM radyo dalgalarının aksine, Wi-Fi dalgaları ortalama olarak sadece 12 cm uzunluğundadır. Bu da demek oluyor ki, sinyaliniz yönlendiricinizden ne kadar uzaklaşırsa, o kadar zayıf olur. Bu gerçeği akılda tutarak, işte bunun önüne geçmek için bazı ipuçları:
Wi-Fi Sinyalini Güçlendirmek İçin Tavsiyeler
1. Yönlendiricinizi (routerınızı) evinizin ortasına koyun
Burada görme gücünüz en iyi rehberiniz olacak - eğer routerınızı evinizdeki çoğu bölgeden görebiliyorsanız, bu muhtemelen onu iyi bir konuma yerleştirdiğiniz anlamına gelir.
2. Yere koymayın
Birçok routerın kurulumu, Wi-Fi sinyallerinin birçoğunu aşağıya doğru yaydığı anlamına gelir. Ancak, zemin türünden bağımsız olarak, zayıf Wi-Fi sinyallerinin çoğu yeterince etkili olmayabilir. Bu durumda, sinyal gücünüzün en iyi kısmını boşa harcadığınız anlamına gelir. Aynı şekilde, dolaplar ve duvarlar da sinyallerin etkili bir şekilde geçmesini engelleyebilir. Bu nedenle, yönlendiricinizi kapatmamak için çevresini serbest bırakmak önemlidir.
3. Onu elektronik aletlerden uzak tutun
Bu bir şehir efsanesi değil; TV, bilgisayar gibi elektronik cihazlar ve bir motora sahip neredeyse her şey, Wi-Fi sinyalinize müdahale edebilir. Bu nedenle, eğer mümkünse, yönlendiricinizi bu tür cihazlardan uzakta tutun.
4. Eğer routerınız bir antenle geldiyse, onları deneyin
İlginç bir gerçek: Cihazların dahili antenleri, yönlendiricinizin anteni ile hizalandığında en iyi şekilde çalışıyor. Çoğu dizüstü bilgisayar yatay bir antene sahipken, telefonunuzun anteninin açısı, onu nasıl tuttuğunuza bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, en iyi kapsama alanını elde etmek için bir anteni dikey, diğer anteni ise yatay doğrultuda tutmak önemlidir.
5. Sinyal gücünüzü haritalayın
Evinizin çevresindeki Wi-Fi sinyalinin gücünü haritalamanıza yardımcı olan birçok uygulama bulunmaktadır ve bir kez uygulama aracılığıyla sorunu tespit ettiğinizde, çözümü bulmanın birçok yolu vardır. Mutlu indirme hızları dileriz.
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

0
0
0
0
0
0
0
0
İnternet konusundaki bazı benzer içerikler
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam