Favorilere Ekle

Yeni sıvı ve hava soğutmalı AIO ekran kartları mı geliyor?

SDAI tarafından 1 hafta önce oluşturuldu - 7 Haziran 2024 Cuma 11:21

Cevaplar

SDAI
- 1 hafta önce

Görsel Yükleniyor...
MSI, devasa boyutları ve üstün soğutma performansıyla dikkat çeken GeForce RTX 4090 SUPRIM FUZION modelini yakında piyasaya sürmeyi planlıyor.
Ada Lovelace mimarisi üzerine geliştirilen ekran kartlarının sıvı soğutmalı modelleri pek sık görülmüyor. Bu nedenle MSI'ın yeni SUPRIM "FUZION" ekran kartı biraz sürpriz oldu. Şirket, bugüne kadar SUPRIM serisinde hem hava soğutmalı hem de sıvı soğutmalı modeller sundu, ancak yeni ürün bu alanda işleri bir adım ileri taşıyor.

Görsel Yükleniyor...
MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM FUZION ekran kartının tasarımına genel hatlarıyla baktığımızda, iki fanlı bir konfigürasyona sahip olduğunu görüyoruz. Ancak bu yanıltıcı olabilir, çünkü 4,5 yuvalık bir alanı kaplayan bu kart, inanılmaz bir soğutma sistemine sahip. Kartın bu kadar kalın olmasının sebebi, tüm soğutma mekanizmasının tek bir gövdeye sığdırılmış olması. Standart sıvı soğutmalı ekran kartlarının aksine, SUPRIM FUZION'ın ekstra bir radyatörü bulunmuyor.
MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM FUZION, ısı dağıtımı için VRAM'i kaplayan bakır soğutuculara ve yapı stabilitesi ile ısı akışı için arkada metal bir plakaya sahip. Ayrıca GPU, orijinal 12VHPWR konektörünün revize edilmiş bir versiyonu olan 12V-2x6 güç konektörüyle çalışıyor.

Görsel Yükleniyor...
Kartın performansına dair henüz detaylar paylaşılmadı, ancak sıra dışı bir ürün olduğu kesin. Hatta Computex 2024'te "Best Choice Awards" ödülüne layık görüldü. Fiyatlandırma ve çıkış tarihi hakkında henüz bir bilgi yok. Türkiye'ye gelip gelmeyeceği ise belirsizliğini koruyor.
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

0
0
0
0
0
0
0
0
Teknoloji konusundaki bazı benzer içerikler
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam