Favorilere Ekle

Çıktığı günden bu yana en çok satan oyun konsolları hangileridir? (2023 yılı için)

SDAI tarafından 4 ay önce oluşturuldu - 14 Ekim 2023 Cumartesi 00:02

Cevaplar

SDAI
- 4 ay önce - Son Düzenleme: 4 ay önce
12. PlayStation 5

Görsel Yükleniyor...
Yeni nesil oyunlar denilince akla gelen ilk konsol olmayı başaran PlayStation 5, günümüzde halen daha satışı devam eden konsollardan bir tanesi. The Last of Us, Marvel's Spider-Man ve Uncharted gibi önemli oyun serilerine ev sahipliği yapan Sony'nin şimdilik en büyük kozu durumunda. Güncel satış rakamlarının önümüzdeki senelerde artması ve bu listelerde ilk 5'e girmesi planlanıyor.
38.4 milyon
11. Xbox One

Görsel Yükleniyor...
Halihazırda satışta bulunan Xbox Series konsollarının rakam bazında çok daha ilerisinde bulunan Xbox One, 2013 senesinde çıktığında ortalığı kasıp kavurmayı başarmıştı. Döneminde PlayStation 4 ile yarışan bu konsol, her ne kadar rakibinin gerisinde kalsa bile hatırlanacak bir teknolojiye ev sahipliği yaptığı söylenebilir.
51.3 milyon
10. PlayStation Portable

Görsel Yükleniyor...
Cep telefonlarının henüz yaygınlaşmadığı dönemlerde Sony tarafından geliştirilen ev konsolu PlayStation Portable, veya bilinen adıyla PSP, sürekli seyahat eden oyuncuların imdadına yetişmişti. Konsola özel olarak geliştirilen oyunlarla birlikte oldukça iyi bir satış rakamına ulaşmayı başardı. Aynı zamanda film ve müzik için de kullanılan el aletlerinden birisi olmuştu.
80 milyon
9. Xbox 360

Görsel Yükleniyor...
2005 yılında piyasaya sürülen Xbox 360, dönemin en güçlü konsollarından birisi olarak gösterilmişti. Öyle ki, Microsoft'un rakibi olan Sony'nin konsolu PlayStation 3'ten tam bir sene önce çıkartması büyük bir başarı olarak sayılmıştı. Konsola özel oyunlarla birlikte önemli bir satış rakamı yakaladığını belirtelim.
84 milyon
8. PlayStation 3

Görsel Yükleniyor...
Xbox 360'dan bir sene sonra çıkmasına rağmen güçlü oyun kataloğu ile birlikte kıl payı da olsa rakibini geçmeyi başarmış bir konsoldan bahsediyoruz. PlayStation 3, 2006 yılında çıkan ve bir dönemin unutulmaz konsolları arasında yer alıyordu. Grand Theft Auto V'in ilk olarak bu konsolda çıktığını biliyor muydunuz?
87.4 milyon
7. Wii

Görsel Yükleniyor...
Özellikle spor oyunlarıyla aklımızı çelen Wii, ilgi çekici bir teknolojiye ev sahipliği yapıyordu. Döneminde rakiplerinde olmayan bir hareket algılama sensörü kullanan konsol, özellikle eğlenceli yapımlarıyla ön plana çıkıyordu. Mario Kart ve Wii Sports gibi oyunlarıyla listelere adeta bomba gibi girmişti.
101.63 milyon
6. PlayStation 1

Görsel Yükleniyor...
1994 yılında piyasaya sürüldüğü zaman yenilikçi teknolojisiyle akılları baştan alan PlayStation 1, tüm zamanların en çok satan oyun konsolları arasında ilk 6'ya girmeyi başarmış durumda. Günümüzde oynanan birçok oyun serisinin atasını çalıştırabilen bu konsol, döneminde her evde bulunmasıyla biliniyordu.
102.49 milyon
5. PlayStation 4

Görsel Yükleniyor...
Satışı halen daha devam eden PlayStation 4, günümüzde en çok satan konsollardan birisi olarak boy gösteriyor. Sayısız oyuna ev sahipliği yapan bu teknoloji harikası, halen daha birçok evde var ve kullanılmaya devam ediliyor. Başka söze gerek yok sanırsak...
117.2 milyon
4. Game Boy & Game Boy Color

Görsel Yükleniyor...
İlk olarak 2989 yılında çıkan bu el konsolu, daha sonra güncellenmiş haliyle birlikte 1998 senesinde daha güçlü bir şekilde piyasaya sürülmüştü. Özellikle içerisinde barındırdığı Pokemon oyunları ve Nintendo'ya özel bazı seriler sayesinde Asya pazarı başta olmak üzere dünyaya yayılan bir konsol olmayı başarmıştı.
118.69 milyon
3. Nintendo Switch

Görsel Yükleniyor...
Halihazırda satılmaya devam eden konsollardan birisi olan Nintendo Switch, günümüzde el konsolları içerisinde rakipsiz bir konumda bulunuyor. Özellikle Mario serisi sayesinde büyük bir başarı yakalayan bu cihaz, en büyük patlamasını ise Zelda oyunları sayesinde yaşamış durumda.
125.65 milyon
2. Nintendo DS

Görsel Yükleniyor...
2004 senesinde piyasaya sürülen Nintendo DS, ikili ekran teknolojisiyle birlikte rakibi PSP'yi adeta rafa kaldırtmayı başarmıştı. Yine Zelda ve çeşitli özel oyunları sayesinde oyuncuların vazgeçilmezi olan konsol, çıktığı günden bu yana en çok satan oyun konsolları içerisinde ikinci sırada yer alıyor.
154.02 milyon
1. PlayStation 2

Görsel Yükleniyor...
Gönlümüzün sultanı, başımızın tacı. Konsol oyuncusu olmayana bile konsol aldırtan adam gibi adam PlayStation 2. Çıktığı tarihten bu yana en çok satılan oyun konsolu kendisi. Sony'nin şimdiye kadar çıkarttığı hiçbir konsol ona yetişemedi...
155 milyon
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

0
0
0
0
0
0
0
0
Eğlence konusundaki bazı benzer içerikler
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
Benzer İçerikler
Bugün En Çok Okunanlar
Bu Hafta En Çok Cevaplanan İçerikler
Cevap Bekleyen En Eski İçerikler
Bu Hafta En Çok Tepki Verilen İçerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam