Favorilere Ekle

Uzayda ilk müzik videosu çeken insan kimdir?

enler tarafından 4 yıl önce oluşturuldu - 8 Şubat 2020 Cumartesi 11:35

Cevaplar

enler
- 4 yıl önce
Chris Hadfield, Kumandan Chris Hadfield (CA) David Bowie'nin "Space Oddity" şarkısının ISS'de kaydedilmiş versiyonu olan uzayda çekilmiş ilk müzik videosunu 12 Mayıs 2013'te yayınladı. Yaptığı bir röportajda Chris, yılardır müzik gruplarında şarkıcılık yaptığı, fakat "Space Oddity" şöyle dursun, hiç Bowie söylemediğini anlatmış ve "O şarkıda astronot ölür! Neden bu şarkıyı seçmek isteyeyim ki?" demişti gülerek. Chris şarkıyı söylemeyi oğlu Evan parçanın sözlerini değiştirip vokalleri iPad'ine kaydettiğinde kabul ederek, "Düşündüğümden çok daha iyi olmuştu, sanki şarkı mekânın duygusunu tamamen içine almıştı" dedi. Dünya'dayken tellerine vurduğunda yerinde duran gitarın yerçekimsiz ortamda uçup gitmesinden dolayı akort değiştirmek zorluk yaratmıştı. Diğer çalgılar da eklenerek videonun miksi Dünya'da yapıldı. Bir baba-oğul projesi oalrak, Chris şarkının başarısından memnun, "Bilim kurgu ile bilimsel gerçek arasında bir köprü oluşturdu" diyor.

İşte o şarkı: "Space Oddity"

Chris bu videoda da uzayda dişlerini fırçalıyor


Görsel Yükleniyor...
Chris, ABD Merkür Projesi astronotlarından birinin bir mızıka ve Rusların da Salyut uzay istasyonuna bir gitar getirdiklerinden beri uzayda müzik aletlerinin bulunduğunu söylemiştir.
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

0
0
0
0
0
0
0
0
Eğlence konusundaki bazı benzer içerikler
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam