Favorilere Ekle

Dünyanın En Tehlikeli 10 Köprüsü

biz10 tarafından 2 yıl önce oluşturuldu - 3 Aralık 2021 Cuma 10:04

Cevaplar

biz10
- 2 yıl önce
Olağanüstü bir manzaraya sahip bir köprüden geçmek harika bir deneyim olabilir. Peki, 76 metre yüksekliğinde bir zikzak köprüden geçmek nasıl olurdu?
Burada dünyanın en tehlikeli 10 köprüsünü listeledik. Bu köprüler, muhtemelen karşılaşacağınız en uzun tehlikeli köprülerden olacakları için, sabrınızı test etmesinin yanı sıra, size en iyi manzaraları sunacaklardır.

1. Vitim Nehri Köprüsü (Rusya)

Vitim Nehri Köprüsü, dünyanın muhteşem ama tehlikeli köprülerinden biridir. Eski tren köprüsü Sibirya'da 570 metre uzunluğunda ve sudan 15 metre yükseklikte bulunuyor. Korkulukları yoktur ve genişliği bir arabanın geçebileceği kadar geniş değildir. Çok korkutucu görünüyor, değil mi?

Görsel Yükleniyor...

2. Trift Köprüsü (İsviçre)

Gadmen Alpleri'nde bulunan Trift Köprüsü, 170 metre uzunluğunda ve 100 metre yüksekliğinde basit bir asma köprüdür.

Görsel Yükleniyor...

3. Carrick-A-Rede Halat Köprüsü (İngiltere)

Carrick-A-Rede Halat Köprüsü, Kuzey İrlanda, Antrim'de bulunmaktadır. 20 metre uzunluğunda ve 30 metre yüksekliğindedir. Köprü National Trust Vakfı'na aittir ve tüm yıl boyunca turistlere açıktır.

Görsel Yükleniyor...

4. Marienbrücke (Almanya)

Marienbrücke veya Mary'nin köprüsü, Kraliçe Marie'nin adını almıştır. Pöllat geçidi üzerinde bulunan bir köprüdür. Neuschwanstein Şatosu'nun mükemmel manzarasını görmek istiyorsanız, Marienbrücke'ye gitmelisiniz.

Görsel Yükleniyor...

5. Capilano Asma Köprüsü (Kanada)

Kanada'nın Britanya Kolumbiyası eyaleti, Kuzey Vancouver Bölgesi'nde Capilano Asma Köprüsü'nü bulabilirsiniz. 140 metre uzunluğunda ve sudan 70 metre yüksekliktedir. Dünyanın en tehlikeli asma köprülerinden biri olarak bilinmektedir.

Görsel Yükleniyor...

6. Aiguille du Midi Köprüsü (Fransa)

Aiguille du Midi köprüsü Fransa'da bulunuyor. Bu köprü, deniz seviyesinden 12600 fit yüksekliğe sahip dar bir genişliğe sahiptir; bu nedenle kalp problemleriniz varsa bu köprüyü geçmeniz önerilmez.

Görsel Yükleniyor...

7. Langkawi Sky Köprüsü (Malezya)

Yapımı 2005 yılında tamamlanan Langkawi Sky Köprüsü, deniz seviyesinden 660 metre yükseklikte olan köprü güvertesini ve 125 metre kavisli yaya geçidini bulundurmaktadır.

Görsel Yükleniyor...

8. Royal Gorge Köprüsü (ABD)

Royal Gorge Köprüsü, Kolorado, Cañon City'de bilinen bir turistik cazibe merkezidir. 2012 yılına kadar dünyanın en yüksek on köprüsü listesinde bulunmaktaydı.

Görsel Yükleniyor...

9. Deception Pass Köprüsü (ABD)

Deception Pass Köprüsü toplam 453 metre uzunluğa ve 8,5 metre genişliğe sahiptir. Vaşington'da bulunan bu köprü, Deception Pass Eyalet Parkı'ndaki Fidalgo ile Whidbey Adası'nı birbirine bağlayan iki şeritli bir köprüdür.

Görsel Yükleniyor...

10. Ghasa Asma Köprüsü (Nepal)

Nepal, Gus Köyü'ndeki bu köprü sadece insanlar ve turistler için değil, aynı zamanda sığırlar için de inşa edilmiştir. Köprü güvensiz ve kullanımı dengesiz görünse de, yüksek korkulukları olduğu için aslında oldukça güvenlidir.

Görsel Yükleniyor...
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

0
0
0
0
0
0
0
0
Mimari konusundaki bazı benzer içerikler
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam