Favorilere Ekle

En Pahalı 10 Çiçek

biz10 tarafından 2 yıl önce oluşturuldu - 26 Ağustos 2021 Perşembe 13:46

Cevaplar

biz10
- 2 yıl önce
Doğanın bize verdiği en karmaşık armağanlardan biri de çiçeklerdir. Bu sevimli çiçekleri, sevdiklerimize hediye etmek için veya dekoratif olarak kullanmak isteyebiliriz. Sizin için en değerli 10 çiçeğin listesini hazırladık.

1. Kaudupul Çiçeği (paha biçilemez)


Görsel Yükleniyor...
Bu, paha biçilmez değeriyle bulabileceğiniz en güzel çiçeklerden biridir. Bu çiçek, gece boyunca sadece birkaç saat çiçek açması ile çok nadir ve olağanüstüdür. Bir kaktüs türüdür ve satılamaz, hatta hasat edilemez.

2. Juliet Gülü (15,8 milyon $)


Görsel Yükleniyor...
Juliet Rose, satılan en değerli çiçektir. David Austin çiçeği çok değerli ve istisnai hale getirmek için yaklaşık 15 yıl boyunca sabırla çalıştıktan sonra 2006 yılında RHS Chelsea Flower Show'da satmayı başardı.

3. Shenzhen Nongke Orkidesi (200.000 $)


Görsel Yükleniyor...
Bu bitkiyi yetiştirmesi 8 yıl, çiçek açması ise 5 yıl sürmektedir. Çok maliyetli olmasının başlıca nedeni, bu uzun çiçek açma süresidir. Ayrıca çiçek hafif bir kokuya sahiptir ve yenilebilir.

4. Kinabalu Altını Orkidesi (birim başına 6.000 $)


Görsel Yükleniyor...
Bu olağanüstü çiçeği bulmak çok zordur ve sadece Malezya Ulusal Kinabalu Parkı'nda bulunabilir. Kırmızı nokta içeren nadir yeşil yaprakları ile bu çiçek gerçekten fiyatını hak ediyor.

5. Safran (pound başına 1.200 ila 1.500 $)


Görsel Yükleniyor...
80.000 çiçekten sadece 500 gram safran çıkar, bu da onu çok nadir yapar. Safran, dünyamızdaki en pahalı baharattır ve çekici mor yapraklarıyla bilinir. Bu çiçek tropikal ülkelerde kolaylıkla yetiştirilebilir.

6. Lale soğanı (17. yüzyıldaki fiyatı 5.700 $)


Görsel Yükleniyor...
Hollanda'dan gelen bu bitki 17. yüzyılda yaklaşık 5.700 dolara satıldı. Bu enfes çiçeğin taç yaprakları, canlı pembe, kırmızı ve sarıdan geniş bir renk yelpazesine sahiptir ve her türlü lale türünden daha renklidir.

7. İnci Çiçeği (Müge) (paket başına 15 ila 50 $)


Görsel Yükleniyor...
Beyaz çiçeklere düşkünseniz, o zaman göreceğiniz en güzel beyaz çiçek olan inci çiçeği tam size göre. Nadir bir şekle sahiptir ve zehirlidir. Daha uzun ömürlü olması için hemen hasat edilmesi gerekir.

8. Ateş Lâlesi (çiçek başına 6-10 $)


Görsel Yükleniyor...
Yapraklarında turuncu, sarı ve kırmızının birleşimi ve çarpıcı şekli ile bu zarif çiçeğe kimse karşı koyamaz.

9. Ortanca (sap başına 6,5 ​​dolar)


Görsel Yükleniyor...
Ortanca çok güzel olmasının yanı sıra beyaz, gök mavisi ve hatta menekşe gibi geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Enfes güzelliği nedeniyle bu çiçek, tüm dünyada düğün dekorasyonu olarak kullanılmaktadır.

10. Lisianthus (paket başına 10$ – 35$)


Görsel Yükleniyor...
Lisianthus, maviden menekşeye, beyazdan maviye ve hatta mor çiçeklerden oluşan, birkaç hafta dayanabilen bir çiçektir. Evinizde bir süs olarak kullanmak için mükemmeldir. Lisianthus çiçeğinden, Lisianthus lavantasına kadar geniş bir yelpazeye sahiptir ve bu sayede birçok çeşit arasından seçim yapmanıza olanak sağlar.
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

0
0
0
0
0
0
0
0
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam