Favorilere Ekle

Dünyanın En Pahalı 10 Çikolatası

biz10 tarafından 2 yıl önce oluşturuldu - 23 Şubat 2022 Çarşamba 14:10

Cevaplar

biz10
- 2 yıl önce
Herkes (en azından neredeyse herkes) çikolatayı sever. Çoğu insan ise çikolatayı şeker, kek veya dondurma gibi diğer tatlılara tercih eder. Çikolataya tanrıların yemeği diyenlerin aslında yanılmadığını biliyor muydunuz? Kakao ağacının Latince adı olan Theobroma (kakaonun daha sonra da çikolataların geldiği yer), kelimenin tam anlamıyla "tanrılar için yiyecek" anlamına gelir. İşte en pahalı çikolatalar...

10. House of Grauer Aficionado'nun Çikolata Koleksiyonu


Görsel Yükleniyor...
Kutu başına 270 $ fiyatla satılan Aficionado'nun Çikolata Koleksiyonu'nun, iyi bir otantik Küba purosu gibi görünmesi ve hatta kokması için yapıldığı söyleniyor. House of Grauer, puro ile birlikte çikolata karışımını denemek isteyenler için "küçük" bir kutu numune bile sunuyor.

9. Delafee Yenilebilir Altın Kreasyonları


Görsel Yükleniyor...
24 karat yenilebilir altınla kaplanmış 8 parça çikolatadan oluşan bir kutu için 390 CHF veya 397 USD fiyatı olan Delafee Gold Chocolate Box, dünyanın en pahalı çikolatalarından biridir. Kutu, koleksiyonluk bir İsviçre altını da içerir.

8. Noka Vintage Koleksiyonu


Görsel Yükleniyor...
Noka Chocolates, Amerika merkezli ancak Kanadalı birine ait bir şirkettir. Forbes dergisi, pound başına 854 dolardan Noka Vintage Collection'ı dünyanın en pahalı çikolatalarından biri olarak etiketlemişti.

7. "Extraordinaire" Brownisi


Görsel Yükleniyor...
Brulee tatlı restoranında sunulan bu bitter çikolatalı browni, eski görünümlü bir cam püskürteç içindeki nadir porto şarabı ile servis edilir. 1.000 dolarlık fiyat etiketine sahiptir.

6. "Wispa Gold" Altın Kaplama Çikolata


Görsel Yükleniyor...
Bu altın karamel dolgulu çikolata, çikolatalar için en bilinen üreticilerden Cadbury tarafından yapıldı. Wispa Gold sınırlı sayıda (resimde gösterildiği gibi) 961,48 İngiliz Sterlini veya 1280,28 ABD Doları karşılığında satıldı.

5. "La Madeline au Truffe"


Görsel Yükleniyor...
Zengin çikolatalı ganajla kaplanmış nadir bir Perigord Trüfü. Bir parçası 250 dolar değerindedir ve bir pound ağırlığındaki değeri 2600 dolardır.

4. "Swarovski Studded Chocolate"


Görsel Yükleniyor...
Lübnanlı çikolata üreticisi Patchi ile işbirliği içinde üst düzey mağaza Harrods tarafından özel olarak üretilmiştir. Swarovski kristalleriyle süslenmiş bu çikolata gerçek bir şölen gibidir. 10.000 $ fiyatıyla, kimse aksini söyleyemez.

3. Altın Benekli Yumurta


Görsel Yükleniyor...
10.000 dolardan fazlaya satılan Altın Benekli Yumurta, dünyanın en pahalı çikolatalı yumurtası ve en büyük çikolatalı paskalya yumurtasıdır.

2. Dondurulmuş "Haute" Çikolatası


Görsel Yükleniyor...
New York restoranı Serendipity 3'ün Dondurulmuş "Haute" Çikolatası, Guinness Rekorlar Kitabı'na göre dünyanın en pahalı tatlısı olarak 25.000 $ gibi şok edici bir fiyata satıldı. Altın ve pırlanta süslemeli kadehte 23 karat altın kaşıkla servis edilir (her ikisi de eve götürülebilir).

1. Simon Jewelers'ın Çikolata Kutusu


Görsel Yükleniyor...
Ne yazık ki, 1 milyon dolara mal olan dünyanın en pahalı gerçek çikolatası, cennet tadından veya kullanılan kakaonun azlığından değil, paketlenme biçiminden dolayı fiyatlandırıldı. Altın pırlantalar ve diğer değerli taşlarla birlikte satılır.
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

2
0
0
1
0
0
0
0
Gıda konusundaki bazı benzer içerikler
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam