Favorilere Ekle

Dünyanın En Tehlikeli 10 Kuşu

biz10 tarafından 2 yıl önce oluşturuldu - 21 Şubat 2022 Pazartesi 10:49

Cevaplar

biz10
- 2 yıl önce
Hayvanlar aleminde en çok hayranlık duyulan canlılardan biri de kuşlardır. Çeşitli biçimlerde, boyutlarda ve renklerde bulunurlar ve bu nedenle şirket logolarından hükümet ve siyasi parti amblemlerine, moda tasarımlarına ve aksesuarlarına, mutfak gereçlerine ve bir dizi başka şeye kadar neredeyse her yerde görülebilirler. En dikkate değer olanı, elbette, barışın sevimli bir sembolü olan güvercindir!
Bazı türler nazik ve evcil hayvan olarak yetiştirilebilirken, bazıları çok korkutucu ve tehlikelidir. Vahşi doğadaki çoğu kuş el değmediğinde ve rahatsız edilmediğinde daha iyidir. İşte en tehlikeli on kuş:

10. Kızıl Kuyruklu Şahin


Görsel Yükleniyor...
Şahinler en parlak ve zeki kuşlardan biridir. Bu kuş, yuvasını şiddetle korur ve genellikle insanları bir tehdit olarak görür, özellikle de Kızıl Kuyruklu Şahin'in yuvası, insanların sık sık ziyaret ettikleri bölgelerde bulunuyorsa. Kızıl Kuyruklu Şahin'in yerleşik GPS'i uçarken kurbanını takip eder ve hızlı bir şekilde dalarak onları yakalar. Devasa pençeleri ile Kızıl Kuyruklu Şahin, avını ölümcül bir şekilde kapar.

9. Şahin


Görsel Yükleniyor...
Doğancılık, Arap Yarımadası'nda geçmiş zamanların gözdesi olmasına rağmen, Şahincilik tehlikeli olabilir. Onlar kara kuşlarıdır ve tehdit edildiklerinde kendilerini savunmaktan veya saldırmaktan çekinmezler. Bu yüzden bu kuşların yuvasına yaklaşmamalısınız. İnanılmaz keskin pençeleri ve kanca şeklinde gagaları vardır. Bunlar, kurbanlarının etini parçalayabilen ve omuriliğini kesebilen silahlarıdır.

8. Kar Baykuşu


Görsel Yükleniyor...
Dünyanın en kuzeydeki yırtıcı kuşu kar baykuşudur. Çok zeki bu kuş, stratejik olarak hedefe saldırır. Dikkat edin, eğer hedefi bir insansa, jilet gibi keskin pençeleriyle önce kafasına sonra yüzüne saldıracaktır. Ayrıca gözlerinizi de parçalayabilir. Bu kusursuz görünümlü, ancak tehlikeli kuş, Tundra bölgesindeki Kuzey Kutup Dairesi çevresinde ürer. Kar Baykuşu, en düşük sıcaklıkta hayatta kalmak için iyi bir donanıma sahiptir. Bu kuş, -50 dereceye kadar düşük bir sıcaklığa dayanabilir.

7. Sakallı Akbaba


Görsel Yükleniyor...
Sakallı akbaba, Almanca'da kelimenin tam anlamıyla "kuzu akbabası" anlamına gelir. Bu vahşi görünümlü yırtıcı kuş, kemik iliğini sever. Diğer yırtıcılar avının karkasını parçaladıktan sonra geriye sadece kemik iliği kalır. Sakallı akbabalar kemikleri alır, havada uçurur, kemikleri kırmak ve lezzetli iliğe erişmek için yeterli yükseklikten taşların veya kayaların üzerine bırakır. Sakallı akbaba, yakınlardaki insanlar için bir tehdittir.

6. Çizgili Baykuş


Görsel Yükleniyor...
Çizgili Baykuş, çağdaşlarına kıyasla oldukça küçük bir yırtıcı kuştur. 1.13 ila 1.36 kg ağırlığındadır, bu nedenle daha küçük kurbanlara saldırır. Güney Amerika'nın bataklık ormanlarında bulunurlar. Özelleşmiş tüylerinin doğuştan gelen bir susturucusu vardır, böylece avlar onların geldiğini duyamaz. Daha sonra, bir jilet kadar keskin olan pençeleriyle kurbanın kafasına saldırır. Hedefi pençeler, gagalar ve sıkarak ciddi kafa yaralanmalarına neden olur. Bu muhafazakar görünümlü kuş, genellikle Kuzeybatı Pasifik'teki yürüyüşçülere saldırır.

5. Sessiz Kuğu


Görsel Yükleniyor...
Ah, kuğuları kim sevmez ki? Özellikle biri diğerini "öptüğünde" ve kalp şeklinde güzel bir görüntü oluşturduğunda? Görülmesi gereken bir manzara.
Ama ne yazık ki sessiz kuğu, insanların bulunduğu parktaki göller veya göletler gibi yerlerde bulunsalar bile, çok bölgesel ve saldırma potansiyeline sahip bir kuştur. Sessiz kuğu tehdit edildiğinde insanların gözlerine saldırabilir ve hatta güçlü, kaslı kanatlarıyla kemikleri kırabilir. Sessiz Kuğular Avrasya'da bulunur. Ancak, Kuzey Amerika dahil dünyanın birçok yerinde de görülebilir.

4. Buz Dalgıcı


Görsel Yükleniyor...
Potansiyel olarak tehlikeli bir kuş olan bu ördekler, kuzey ormanlarında ve ılıman orman bölgelerindeki göllerde yaşar. Ayrıca Kuzey Avrasya ve Kuzey Amerika'da bulunan arktik tundrada da görülürler. Yaklaşık 3.62 - 5.44 kg ağırlığındaki buz dalgıcı, balık avlarını ayırmak için sivri ve jilet keskinliğinde gagalara sahiptir. Ne yazık ki, yalnız balık avlamazlar. Bu güvencesiz kuşun yanlışlıkla bir insanı, bir kuşbilimciyi öldürdüğü ve onu bir yırtıcı ile karıştırdığı bildirildi.

3. Kuzey Gümüş Martısı


Görsel Yükleniyor...
Bu kuş melek görünümlü tüylere sahip olabilir ama tehlikelidir. Yerleşim alanlarda yuva yaptıkları için insanlar için özel bir tehdit oluştururlar. Kuzey gümüş martıları, kalabalık alanlardan yiyecek almaya çalışırken insanları hedef alır ve bunu ciddi yaralanmalara neden olan çok keskin gagalarıyla yaparlar.

2. Kuzey Afrika Devekuşu


Görsel Yükleniyor...
Kuzey Afrika devekuşu, Arap devekuşu unutulduktan sonra dünyanın en büyük uçamayan kuşu ve hayatta kalan tek devekuşu türüdür. Eğlenceli görünse de tehlikelidir. Boyutu, yaklaşık 2.13 metre yüksekliğinde ve yaklaşık 108 kg ağırlığında olması nedeniyle korkutucudur. Uçmayabilir ama Devekuşu saatte 69 km hızla koşar. Çoğunlukla insanlar da dahil olmak üzere davetsiz misafirlere, özellikle de yavruları veya çevreleri için bir tehdit gördüklerinde saldırırlar. Kuzey Afrika devekuşu hedefini yalnızca saniyeler içinde öldürebilir.

1. Güney Tepeli Devekuşu


Görsel Yükleniyor...
Şaşırtıcı derecede güzel olan güney tepeli devekuşu, Guinness Rekorlar Kitabı'na göre dünyanın en tehlikeli kuşudur. Siyah tüyleri ve mavi deri yamaları ile gösterişli kuş, Yeni Gine ve Kuzeybatı Avustralya'nın yağmur ormanlarına özgüdür. Güney tepeli devekuşu bölgesel bir kuştur; bu nedenle, kendi alanını şiddetle korur. 59 kg'dan daha ağır ve yaklaşık 1.82 metre yüksekliğinde olan bu kuş, silahı olarak jilet gibi keskin mahmuzlara sahiptir ve ister inanın ister inanmayın, kurbanını yere serebilecek çok kuvvetli tekme atma gücüne sahiptir, eşittir; ölüm.
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

0
1
0
0
0
0
0
0
Hayvanlar konusundaki bazı benzer içerikler
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam