Favorilere Ekle

Dünyadaki En Tuhaf 10 Şey

biz10 tarafından 2 yıl önce oluşturuldu - 6 Nisan 2022 Çarşamba 12:50

Cevaplar

biz10
- 2 yıl önce
Bu şeyler o kadar tuhaf görünecek ki, hepsinin yalan olduğunu düşüneceksiniz; ama çok gerçekler ve buna dair kanıtımız var! Dünyanın en tuhaf 10 olayına bir göz atalım.

10. Ōkunoshima, Tavşan Adası


Görsel Yükleniyor...
Japonya'da tavşanlarla dolu bir ada vardır. Bu adanın, 2. Dünya Savaşı sırasında, Çin'e karşı kullanılan zehirli gaz gibi kimyasalları test etmek için askeri bir tesis olarak kullanıldığı öne sürülmektedir. Ordunun zehrin etkilerini test etmek için tavşanları kullandığı söylenir; ancak savaşın ardından hepsi serbest bırakılmıştır. Sonuç olarak, bugün yüzlerce tavşan adanın her yerinde dolaşmaktadır. Böylelikle ada, turistik bir cazibe merkezi ve tavşan severlerin cenneti haline gelmiştir!

9. Kakayla Çalışan Otobüs


Görsel Yükleniyor...
Evet, okuduğunuz gibi, tamamen insan dışkısı ve yemek atıkları ile çalışan bir otobüs var. 40 koltuklu Bio-Bus, 2014 yılında güneybatı İngiltere'de hizmete girdi. Tamamen insan dışkısı, atık su ve gıda atıklarının arıtılmasıyla üretilen biyometanla çalışıyor. Üstelik bugün Avrupa'nın başka yerlerinde de benzer otobüsler var; öyle ki, bu bilmeniz gereken dünyadaki en garip şeylerden biri.

8. Big Major Cay, Meraklı Domuz Plajı


Görsel Yükleniyor...
Tavşan Adası'nın oldukça tuhaf olduğunu düşündüyseniz, o zaman dünyanın en tuhaf 10 şeyi arasında bir sonraki sizi şaşırtacak: bir yaban domuzu kolonisinin yaşadığı bir ada! Domuz Plajı olarak bilinen bu ıssız ada, Bahamalar'ın bir bölgesi olan Exuma'da yer almaktadır. İşin komik yanı, domuzların denizde yüzmeyi sevmesi. Oraya nasıl geldikleri ise tam olarak bilinmiyor.

7. Sapıklığa Karşı Tüylü Çoraplar


Görsel Yükleniyor...
Çin modası ilginçtir. Bu sefer bazı "sapkınlık karşıtı" çoraplar ürettiler. Yani yaz boyunca sapıkları ve tecavüzcüleri kovmak için tüylü çoraplar giyebilirler. Cinsel tacizden kaçınmak için çok tuhaf ama eğlenceli bir fikir; ancak, bu daha da fazla dikkat çekiyorlar gibi görünüyor.

6. Mike, Kafası Olmayan Tavuk


Görsel Yükleniyor...
Evet doğru okudunuz. Şimdi dünyadaki en tuhaf 10 şeyin bu listesinde, başı olmadan 18 ay hayatta kalan Wyandotte tavuğundan bahsedelim. Mucize Mike olarak da bilinen Mike, 1945'te sahibinin kafasını kesmesinden sonra hayatta kalan 5 aylık bir tavuktu. Zavallı hayvan, baltanın kafasının büyük bölümünü aldığından beri hayattaydı. Sahibinin şah damarını kaçırmasıyla bir kulağı ve beyinsapı sağlam kalmıştı. Bunun üzerine sahipleri, onu 18 ay boyunca bir damlalıkla süt ve su karışımıyla besleyerek yaşatmışlardı. Ancak ana niyetleri onu sergileyerek para kazanmaktı.

5. Beş Yaşındaki Anne


Görsel Yükleniyor...
1933 doğumlu Lina Medina, tıp tarihinde onaylanmış en genç annedir: 5 yıl, 7 ay ve 21 günlükken doğum yapmıştır. Kız 2 yaşına geldiğinde adet görmeye başladı. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bilim adamları tarafından soruşturulması için birçok teklif almasına rağmen, Peru hükümeti, Lina ve oğlunu "ahlaki tehlike" içinde ilan etti ve davadan vazgeçildi. Bu güne kadar babanın kimliği bilinmiyor. Ama evet, 5 yaşında bir kız çocuğu dünyanın en genç annesi oldu ve bu yüzden bu dünyada bilmeniz gereken en garip 10 şeyden biri.

4. Mavi Dilli Köpekler


Görsel Yükleniyor...
Mavi dilli bir köpek ırkı vardır: Chow Chow. Bu Çinli köpeklerin neden mavi dilleri olduğuna dair birçok teori vardır. Çin efsanesine göre, Chow Chow, gündüzü seven ama geceden nefret eden bir ejderha köpeğiydi. Bir gece karanlıktan bıkmış, karanlığı bitirmek için gökyüzünü yalamaya başlamıştı. Tanrılar sinirlendi ve köpeği mavi dille cezalandırdı. Oldukça pitoresk, değil mi?

3. İnsan Barbie


Görsel Yükleniyor...
Bu, aslında zaten bildiğiniz bir şey çünkü 2012'den beri çok moda. İnsan Barbie var; Ukraynalı ve adı Valeria Lukyanova. Model, görünüşünün yüzde yüz doğal olduğunu garanti etse de, bunu başarmak için, bugün onu gerçek hayattaki bir Barbie gibi gösteren çok sayıda ameliyat geçirmesi gerektiği açık. Bir oyuncak bebek gibi görünme konusundaki bu tuhaf saplantı, Valeria'yı dünyadaki en tuhaf 10 şey listesinin bir parçası yapıyor.

2. Hayvanlar Solak veya Sağlak Olabilir


Görsel Yükleniyor...
Çok merak edilen bir soru, solak hayvanların var olup olmadığıdır. Cevap evet, her iki uzuv kullanma eğilimi bile insanlara göre daha fazla. Belki de sadece belirli bir görev için daha sık kullandıkları bacak ile daha iyi kas koordinasyonundan kaynaklanmaktadır. İlginç bir gerçek, bazı çalışmaların şempanzelerin %50'sinin sağlak, diğerlerinin ise solak olduğunu doğrulamış olmasıdır. Bununla birlikte, esaret altındaki çoğu şempanze, insan bakıcılarını taklit ettikleri için sağlaktır.

1. Dünyanın En İyi Casusu


Görsel Yükleniyor...
Dünyanın en tuhaf 10 şeyini bitirmek için, hiç bilmediğiniz bir şeyden bahsedelim: dünyanın en iyi casusunun boyu 58 cm idi! Adı Richebourg'du ve başarısının sırrı boyundaydı, bu yüzden bir bebek kılığına girerek Fransız Devrimi sırasında bir işbirlikçinin elinde düşman hatlarını geçmeyi başarmıştı. Richebourg, dezavantajlarınızdan her zaman yararlanabileceğinizin kanıtıdır.
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

1
0
0
0
0
0
0
0
Diğer konusundaki bazı benzer içerikler
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam