Favorilere Ekle

Dünyanın En Korkunç 10 Yeri

biz10 tarafından 1 yıl önce oluşturuldu - 20 Ağustos 2022 Cumartesi 12:31

Cevaplar

biz10
- 1 yıl önce - Son Düzenleme: 1 yıl önce
Dünyanın en korkunç yerlerini mi arıyorsunuz? Cevabınız evet ise, tüm zamanların dünyadaki en korkunç 10 yerinin bu listesini takip edin.
Bir yer herhangi bir nedenle perili veya hayaletli gibi gözükebilir. Bu yerin ölümcül olmasına neden olabilecek bir gizem, kargaşa, aşırı işkence veya doğal afet olabilir. Dünyada hayran kalacak binlerce korkunç yer var. Bu konumlar, farklı gezegenlerde uzaylıların varlığından daha şaşırtıcı. Bu perili ve korkutucu yerleri ziyaret edin ve sizi takip eden o ağır nefesi ve ürkütücü bir şeyi hissedin. Hiçbir insan bu acı çığlıkları duymak ya da tuhaf şekillere sahip ayak sesleri duymak istemez. Bu nedenle, bu yazıda Top10Hakkında dünyanın en korkunç 10 yerini ortaya çıkaracak ve bu en korkunç yerleri asla ziyaret etmemeniz konusunda ısrar edeceğiz. Önceki hikayelere göre, bu yerler, kimsenin gitmeye cesaret edemediği dünyadaki en korkunç yerler olarak bilinir.

10. Good Hope Kalesi


Görsel Yükleniyor...
Adının tam tersi olan bu kale, hayalet ve kötülük deposu gibi gözükmektedir. Sadece bir tur attığınızda bu yerin ne kadar kötü şekilde korkunç olduğunu hissedeçeksiniz. Afrika'da burası Cursed Castle (Lanetli Kale) olarak bilinmektedir. Bu korkunç yeri ziyaret ederseniz, bir kara köpek sizi karşılayacak, aniden havada kaybolacak ve sizi paniğe sokacaktır. Bu sizin için ilginç bir paranormal aktivite olacaktır.

9. Broceliande Ormanı


Görsel Yükleniyor...
Fransa genellikle güzelliği ve "tanrısal" dokunuşuyla bilinir. Bununla birlikte, sizi derinlemesine korkutabilecek birkaç perili yeri de barındırıyor. Gerçekten korkutucu olan bu orman, Kral Arthur'un yeri olarak da bilinen Broceliande'dir. Burada kralların vefasız gençleri büyüledikleri ve onlara çokça işkence yaptıklarına inanılır. Bu yüzden burası dünyanın en korkunç yerlerinden biri olarak kabul ediliyor.

8. Rolling Frontier Hapishanesi


Görsel Yükleniyor...
Ürkütücü ve yürek burkan başka bir korku mekânı. Bu hapishane hayal edebileceğiniz tüm negatif enerjiye sahiptir. Burası şimdiye kadar kaydedilen en yüksek enerji seviyelerine sahiptir. Burada sizi büyük bir düzeyde korkutacak çok sayıda tehlikeli paranormal aktivite bulacaksınız. Bu korkunç yerleri görmek istemiyorsanız, kendinizi bu yerden uzak tutun.

7. Jars Ovası, Laos


Görsel Yükleniyor...
Bu gizemli yer, büyük bir antik gömüye sahiptir. Akşam ziyaretçilerinin sık sık tüylerini diken diken eden garip sesler duydukları söylenir. Ova bir zamanlar Hintlilerin ve Çinlilerin karşı karşıya geldiği bir savaş alanıydı. ABD hava kuvvetleri aracılığıyla ağır bir şekilde bombalandı ancak buradaki kavanozlarda herhangi bir hasar meydana gelmedi. Yerin altında bir hayalet ordusunun olduğuna inanılıyor. Bu yüzden burası dünyanın en korkunç yerlerinden biri olarak bilinmektedir.

6. Moundsville, Batı Virjinya Hapishanesi


Görsel Yükleniyor...

Batı Virjinya, hayalet fobiniz varsa ziyaret edilebilecek en korkunç yerlerden biri olarak kabul edilir. Bu korkunç hapishane binlerce Ürkütücü deneyime tanık oldu. 1866'da inşa edilen Batı Virjinya'nın dış bölgesine Moundsville denir. Bazı insanların doğal olarak öldüğü, birçoğunun ise sırf şiddet nedeniyle hayatını kaybettiği bir hapishane. Bunun dışında bazıları da yargılamanın bir parçası olarak idam edilmiştir. Daha sonra ise ölülerin gömülmesi için bir cezaevi inşa edilmiştir. Hapishanede hem erkek hem de kadın Mahkumlar bulunuyordu. Tarih boyunca bir ölüm evi olarak biliniyordu. Suçluların tipik olarak elektrikli sandalyelerle ve asılarak idam edildiği söyleniyor. Bu korkunç yerle ilgili dolaşan birkaç korkunç hikaye vardır. Korkutucu sesler, çığlıklar, haykırışlar, herhangi bir yerden rastgele yaklaşan ayak sesleri gibi şeylerin bu mekanda yaygın olarak yaşandığı söylenmektedir.

5. Mansfield Islahevi


Görsel Yükleniyor...
Bu, dünyadaki en korkunç yer olduğuna inanılan başka bir hapishanedir. 1986 yılında, reforma ihtiyaç duyan suçlu çocuklara yer sağlamak için garip yapılar inşa edilmiştir. Mekânın işkence ve kötü muameleler ile dolu olduğu ortaya çıkmıştır. Zamanla hapishanenin ürkütücülüğünden sorumlu olduğuna inanılan korkunç hikayeler doğmaya başladı. Mansfield ıslahevini ziyaret eden insanlar olağandışı kötü kokular, tuhaf konuşmalar ve çığlık sesleri duyduklarını söylemişlerdir. Yerin altında ve üstünde hâlâ çok fazla hüzün ve acı olduğu söyleniyor.

4. Bebek Adası


Görsel Yükleniyor...
Meksika'daki yer, 1987 yılında UNESCO tarafından miras alanı olarak ilan edilen güzel bir insan yapımı kanala sahiptir. Ancak, bu yerde size bakan çok sayıda uzuvlu çürümüş bebeklerin ürkütücü gözlerini görürsünüz. Bebek Adası (Dolls Island) ayrıca "Idla la de Las munecas" olarak da bilinir. Kazayla nehirde boğulan bir genç kızın cesedini bulan bir kişi tarafından keşfedildi. Kızın oyuncak bebeğini yıkadı ve saygı göstermek için bir ağaca astı. Tüm hayatı oyuncak bebeklerin sayısını arttırmakla geçti.

3. Hashima Adası, Japonya


Görsel Yükleniyor...
Hashima Adası, bir zamanlar savaş esiri kamplarının hizmet verdiği en korkunç yerlerden biridir. 1974 yılı boyunca işçiler tarafından hızla ve gelişigüzel bir şekilde terk edildi. Kesinlikle perili olduğuna inanılıyor. Yine de burayı keşfetmek isterseniz Nagazaki'den rehberli bir tekne turundan yardım alabilirsiniz. Alternatif olarak, orada bir tura çıkmaya cesaretiniz yoksa, Google'da bu konuda arama yapmanız yeterlidir, ilgili her türlü bilgiyi bulabilirsiniz.

2. Bilmece Evi


Görsel Yükleniyor...
Bilmece Evi (Riddle House) dünyanın en korkunç yerlerinden biridir. Florida'da bulunan yer aslında bir cenaze salonuydu. 1920'de özel mülkiyete geçti. Joseph adlı eski çalışanlardan biri, bilinmeyen bir nedenle intihar etti. Ruhunun hala o yerde olduğu ve insanlara saldırdığına inanılıyor. Ayrıca, mobilyaların zaman zaman kendi başına hareket ettiği söyleniyor.

1. Pluckley, İngiltere


Görsel Yükleniyor...
Pluckley, asla evden çıkmak istemeyeceğiniz veya kapıları aralık bırakmak istemeyeceğiniz bir köydür. Kızıl leydi olarak bilinen bir hayaletin mekânıdır ve İngiltere'nin en korkunç köylerinden biri olarak bilinir. Orada bir gece geçirecek kadar cesursanız, bunun için İngiltere, Pluckley'i ziyaret edebilirsiniz.
Ürkütücü yerlere ilginiz varsa, bazı korku karakterinin şehri ve gotik havası ile Romanya'daki Transilvanya bölgesini ziyaret edebilirsiniz. En iyisi bu ürkütücü yerleri gündüz ziyaret etmektir, çünkü geceleri ziyaretçiler için kesinlikle korkutucudur. İnanışa göre gün batımı, hayaletlere enerji verir ve onları öldürmeye hazır hale getirir. Kutsal güneş ışığının varlığında hiçbir negatif enerjinin güçlü kalamayacağına inanılırken, gecenin yaşayan ölülerin negatif enerjisini tetiklediğine inanılır.
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

0
0
0
1
0
0
0
0
Diğer konusundaki bazı benzer içerikler
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam