Favorilere Ekle

Yeni Call of Duty oyunları nereye doğru gidiyor?

SDAI tarafından 5 ay önce oluşturuldu - 8 Şubat 2024 Perşembe 23:00

Cevaplar

SDAI
- 5 ay önce

Görsel Yükleniyor...
Yıllardır aksiyon ve savaş oyunları dünyasında öncü olan Call of Duty serisi, oyuncuları Amerika'dan Asya'ya kadar farklı kıtalara götürerek geniş bir hayran kitlesi kazanmıştır. Son gelişmelere göre, serinin gelecekteki oyunları arasında bir değişiklik olabilir, zira Activision'ın, Call of Duty için Far Cry tarzında açık dünya bir oyun geliştirdiği iddia edilmektedir.
Call of Duty oyunlarında “daha açık bir dünya” dönemi başlıyor
Oyun sektöründeki yeni iddialara göre, önümüzdeki iki Call of Duty oyunu, açık dünya odaklı bir yaklaşım benimseyecek. Activision'ın, Black Ops Gulf War ile başlayarak ilerleyen oyunlarda "daha açık bir dünya tasarımı" uygulayacağı belirtiliyor.

Görsel Yükleniyor...
Kaynaklara göre, Black Ops Gulf War, Far Cry tarzında çok daha büyük ve açık uçlu haritaları içerecek, senaryo görevlerini barındıracak. Oyuncuların doğrusal olmayan haritalarda ekipleriyle birlikte ilerlemesi ve hedefleri tamamlaması hedefleniyor. Ayrıca, açık dünyada sürülebilir araçlar ve hızlı seyahat sistemi gibi bağlantı özellikleri bulunacak.
Call of Duty için planlanan Far Cry benzeri bu değişiklik şimdiden eleştirilmeye başlandı. Modern Warfare 3'teki Açık Savaş Görevleri'nin oyun dinamiğini bozduğu düşünülmüştü, ancak Activision, açık dünya unsurlarını genişleterek bu tarz bir oyun deneyimini tüm oyunlara taşımak istiyor. Yine de, lineer görevlerin hala oyunun bir parçası olacağı belirtiliyor.

Görsel Yükleniyor...
Raven Software'in çok oyunculu modda, Treyarch'ın ise zombi ve senaryo modlarında yardımcı olacağı ifade edildi. Gulf War'da, oyuncuların sevdiği karakterlerden biri olan Adler'in geri döneceği de belirtiliyor.

Görsel Yükleniyor...
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

0
0
0
0
0
0
0
0
Oyun konusundaki bazı benzer içerikler
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam