Favorilere Ekle

Dünyada Girilmesi En Yasaklı 10 Yer

biz10 tarafından 2 yıl önce oluşturuldu - 12 Mart 2022 Cumartesi 11:00

Cevaplar

biz10
- 2 yıl önce
Çocukken anne ve babanızın kilitli çekmecelerini kurcaladığınızı hatırlıyor musunuz? Bir şey hakkında bilgi edinme dürtüsünün çekiciliğini hatırlıyor musunuz? Bir şeyin yasak olduğunu bilmek, sizi daha fazlasını istemekten alıkoyuyor mu? Dünyada Gidilmesi En Yasaklı 10 Yeri okuduktan sonra buna benzer hissedeceksiniz. O yüzden arkanıza yaslanın, rahatlayın ve yazının tadını çıkarın.

Kuzey Sentinel Adası


Görsel Yükleniyor...
Bengal Körfezi, Hint Okyanusu
Yaklaşık Manhattan büyüklüğündeki Sentinel Adaları, dünyadaki en izole yerlerden biri olarak kabul ediliyor. Yaklaşık 400 kişilik bir nüfusa sahip olduğuna inanılan bu yer, şiddet nedeniyle kaçınılan ve oranın "vatandaşları" tarafından yamyamlık yapıldığının bilindiği bir yer.

Yılan Adası


Görsel Yükleniyor...
Ilha da Queimada Grande, Brezilya
Binlerce zehirli yılan türüne ev sahipliği yapan Yılan Adası, dünyanın en tehlikeli adalarından biri olarak kabul ediliyor. Ziyaret edilmesi yasak olan ilk 10 yer arasında olmasa bile, aklı başında hiç kimse oraya gitmek istemez. Bilim adamları ve yılan meraklıları hariç...

Lascaux Mağaraları


Görsel Yükleniyor...
Vezere Vadisi, Fransa
Bu, Fransa'daki başlıca turistik cazibe merkezlerinden biriydi. Çoğunlukla dünyanın dört bir yanından arkeologlar tarafından ziyaret edilen mağara, koruma nedeniyle ziyarete kapalıdır.

39. Oda (Room 39)


Görsel Yükleniyor...
Kuzey Kore
39. Büro, 39. Bölge veya 39. Ofis olarak da bilinir. Kuruluşun yılda 500 milyon ila 1 milyar dolar veya daha fazla gelir elde ettiği ve 100 dolarlık banknotlarda sahtecilik, kontrollü maddeler üretmek gibi yasa dışı faaliyetlerde bulunduğu tahmin ediliyor. Ayrıca uluslararası sigorta dolandırıcılığını kolaylaştırdığına inanılıyor.

Vatikan Gizli Arşivleri


Görsel Yükleniyor...
Vatikan Şehri
Papa'nın birincil mülkiyete sahip olması nedeniyle, burası Vatikan'ın başlattığı "eylemlerin" merkezi deposudur. Tıpkı Papa'nın kendisi gibi, burası da oldukça sıkı bir şekilde korunuyor, bu nedenle halk için en yasak yerlerden biri olarak kabul ediliyor.

Kraliçe'nin Yatak Odası


Görsel Yükleniyor...
Buckingham Sarayı, İngiltere
İngiltere'deki Buckingham Sarayı'nın kısıtlı bir köşesinde yer almaktadır. Dünyanın en yasaklı 10 yeri arasındadır. Ancak bu yasak, 1982'de Michael Fagan adında bir adam tarafından kırıldı. Yapılan soygun, bugüne kadarki en büyük kraliyet güvenlik ihlaliydi.

Fort Knox (Knox Kalesi)


Görsel Yükleniyor...
Louisville, Kentucky
Bu ABD askeri üssü, Birleşik Devletler'in altın bulyonlarını barındırıyordu. 1918'de inşa edilmiş, 60 yıl boyunca ABD Ordusu Zırh Merkezi'nin ve ABD Ordusu Zırh Okulu'nun bulunduğu yerdi.

Google Veri Merkezi


Görsel Yükleniyor...
Eemshaven, Hollanda
Google'ın tüm cevaplarının nerede saklandığını hiç merak etmediniz mi? Bunlar, Google'ın Eemshaven, Hollanda'da bulunan veri merkezindedir. Merak edeceğiniz bir sonraki şey, Google ile yapmanız gereken tek şey arama yapmakken, neden gidilmesi en yasak yerlerden biri olduğudur, değil mi?

51. Bölge


Görsel Yükleniyor...
Lincoln County, Nevada
Ayrıca Paradise Ranch ve Dream Land olarak da adlandırılır. Bu yerin, "Black Project" olarak da bilinen deneysel uçak ve silah sistemlerinin geliştirilmesini ve test edilmesini desteklediği söyleniyor. 51. Bölge ayrıca bir UFO'yu tespit etmek için en iyi yerlerden biri olarak kabul edilir!

Coca-Cola Vault (Coca-Cola Kasası)


Görsel Yükleniyor...
"Vault" ("Kasa") Coca-Cola Şirketi tarafından piyasaya sürülen şekerli gazlı bir içecek olmasına rağmen, çok sıkı korunan gerçek bir Coca-Cola Kasası bulunmaktadır. Burası Coca-Cola'nın gizli tarifinin saklandığı yerdir. Ne de olsa Coca-Cola tarifi SüngerBob'daki "Krabby Patty" tarifinden daha değerlidir, değil mi?
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

1
0
0
0
0
0
0
0
Diğer konusundaki bazı benzer içerikler
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam