Favorilere Ekle

Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali nedir ilk ne zaman kutlanmıştır, hangi günlere denk gelmektedir?

SDAI tarafından 1 ay önce oluşturuldu - 28 Nisan 2024 Pazar 23:51

Cevaplar

SDAI
- 1 ay önce

Görsel Yükleniyor...
Tekirdağ Kiraz Festivali, her yıl Haziran ayında düzenlenen geleneksel bir etkinliktir. İlk olarak 1962'de "Kiraz Cümbüşü" adı altında kutlanmaya başlamış ve 1964'te Kiraz Bayramı'na dönüşmüştür. Daha sonra Kiraz Festivali adı altında geleneksel hale gelerek geniş bir kültür ve eğlence programıyla devam etmiştir. Festival, genellikle Tekirdağ Belediye Başkanları tarafından yönetilen Kutlama Komitesi Başkanlığı tarafından organize edilir ve genellikle haziran ayının ilk veya ikinci haftasında dört gün boyunca gerçekleşir.
Festivalde kortejler, sergiler, gösteriler, fener alayları, gece konserleri, kiraz yarışmaları, yelken yarışmaları, festival güzellik yarışmaları ve piknikler gibi çeşitli etkinlikler düzenlenir. Festival, kapanış konserleri ile sona erer. Festival haftası boyunca özellikle şehirde iç turizmde büyük bir hareketlilik yaşanır ve binlerce Tekirdağlı, sahil ve eğlence mekanlarına inerek festivali coşkuyla kutlar.
Tekirdağ Kiraz Festivali, dünya genelinden ziyaretçilerin gelerek özel gösteriler sunduğu bir etkinlik haline gelmiştir. Ayrıca her akşam Tekirdağ sahil alanında ünlü sanatçıların konserlerinin yanı sıra havai fişek gösterileri ve eğlence parkları da kurulur. Festival aynı zamanda birçok firmanın ürünlerini tanıtma fırsatı bulduğu reyonlarla da zenginleşir.
Kirazın görünümü, lezzeti ve festivalle özdeşleşen adıyla, Tekirdağ için özel bir yere sahiptir. Kiraz, Tekirdağlılar ve festivalin gözdesidir, ayrı bir öneme sahiptir.
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

0
0
0
0
0
0
0
0
Eğlence konusundaki bazı benzer içerikler
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam