Favorilere Ekle

Eskiden insanlar 100'lerce, 1000'lerce yıl yaşıyorlar mıydı? Bunu nasıl yapıyorlardı?

Vladimir tarafından 5 yıl önce oluşturuldu - 28 Mart 2019 Perşembe 22:00

En Beğenilen Cevap

0uikShare
- 5 yıl önce
Böyle bir şeyin olduğuna şahsen ihtimal vermiyorum. Bazı kutsal kitaplarda Hz. Nuh'un 950 yıl yaşadığına dair söylemler var ama bir insan o kadar nasıl yaşayabilir ki?

Cevaplar

0uikShare
- 5 yıl önce
Böyle bir şeyin olduğuna şahsen ihtimal vermiyorum. Bazı kutsal kitaplarda Hz. Nuh'un 950 yıl yaşadığına dair söylemler var ama bir insan o kadar nasıl yaşayabilir ki?
Yanıtla
1
0
Maxeloff
- 5 yıl önce
Dünya tarihinde çok az şey biliyoruz, modern bilim veya modern tarih anlayışımız bizi 12.000 yıl ötesinde götüremiyor, en son bulduğumuz dünyanın en eski tapınağı olan "Göbeklitepe" dünya tarihini dediğim gibi en fazla 12.000 yıl geri götürdü. Ya öncesi? Milyarlarca yıllık dünya da 12.000 yıl çok ta kısa bir süre değilmi? Bana göre daha keşfedilmemiş ya da keşfedilip te açıklanmayan çok tarihi bilgi var. İnsanların eskiden çok daha uzun yaşadığı hatta binlerce yıllarından söz ediliyor. Modern insanın ise şuanki maksimum ömrü 100-120 yıl en uzun süreyle. Orta çağda ise insan ömrünün Avrupa da bir dönem 30-40 yıla düştüğü söyleniyor, savaşlar,veba salgını gibi etmenler insan ömrünü oldukça kısaltmış. Şuanda da uzatmakta insan ömrü. Eskiden binlerce yıl yaşayan insanlara efsane gözüyle bakarken belki de önümüzdeki 100 yıl da insan ömrü inanılmaz derece de uzayacak, teknoloji ve bilim sayesinde. Efsane belki de gerçeğe dönüşecek.
Yanıtla
1
0
MuMMy
- 5 yıl önce
Tahminime göre eski insanların uzun yaşamaları doğal ve sağlıklı yaşam bakımından doğru olabilir ama bu uzunluk maksimum 100-200 yıl civarlarında olabilir. 100 ile 1000 arasında dağlar kadar fark var. Söz konusu 1000'lerce yılsa bence bu imkansız. Bunun gerçek olduğunu savunan birine, "bu nasıl mümkündü?" diye sorararak beni de ikna etmesini isterdim açıkçası.
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

0
1
0
0
0
0
0
0
İnsanlar konusundaki bazı benzer içerikler
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam