Favorilere Ekle

İlk otomobil müzesi kaç yılında açılmıştır?

ilkler tarafından 3 yıl önce oluşturuldu - 18 Aralık 2020 Cuma 19:30

Cevaplar

ilkler
- 3 yıl önce
Edmund Dangerfield tarafından, 31 Mayıs 1912 günü Londra'da açıldı. Aslında, fikir yeni değildi. Daha 1902 Ocak ayında Motor-Car Journal dergisi, "İngiltere'nin en eski benzinli arabasını bulmak üzere bir araştırma başlatsak, hiç de fena olmaz. Bunu başarırsak, bir gün elimizde ne değerli bir hazine bulunduğunu anlarız" diye yazıyordu.
Birkaç yıl sonra Otomobil Kulübü, otomobil müzesinin kurulması konusunu tartışmak amacıyla bir toplantı düzenlendi. Ama bu toplantıya katılan olmayınca, konu unutuldu. Yalnızca tarihsel niteliği ve değeri için satın alınan ilk araba, 1894 model bir "Panhard" oldu. 1910 yılında, 100 sterline alınarak Güney Kensington'daki Bilim Müzesi'ne konuldu. Ertesi yıl, Edmund Dangerfield, tarihi arabalardan bir ulusal müze kurmak fikrine kafasını taktı. Bilim Müzesi'ne giderek fikrini açıkladı ve müze için en uygun yerin orası olduğunu söyledi. Ama aldığı cevaba göre, müzede ancak üç araba için yer vardı. Amacına ulaşmak yolunda resmi bir destek sağlayamayacağını anlayan Dangerfield, tek başına hareket etmeye karar verdi.
31 Mayıs 1912 günü, müzesini açtığında, ziyaretçilere 40 "tarihi" otomobil sergileniyordu. Bunların içinde en önemlileri, 1861 model buharlı Crompton, 1894 model bir Bremer, 1895 model J.H. Knight's, 1895 model ilk Wolseley ve 1897 model Arnold-Benz ile 1895 model Holden marka motosikletti. Ziyaretçilerin en çok ilgilendikleri arabalardan biri de, Galler Prensi Edward'ın 1897 yılı Kasım ayında Marlborough Malikânesi'nden Buckingham Sarayı'na gittiği siyah renkli elektrikli taksiydi.

Görsel Yükleniyor...
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

0
0
0
0
0
0
0
0
Tarih konusundaki bazı benzer içerikler
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam