Favorilere Ekle

En büyük kaplumbağa nedir?

enler tarafından 3 yıl önce oluşturuldu - 4 Ocak 2021 Pazartesi 15:38

Cevaplar

enler
- 3 yıl önce

Bulunan en büyük kaplumbağa

23 Eylül 1988'de, İngiltere, Gwynedd'deki Harlech plajında karaya vuran bir erkek deri sırtlı kaplumbağa (D. coriacea) cesedinin, kabuğu boyunca uzunluğu 2,91 metre, ön yüzgeçleri arası da 2,77 metre olarak ölçülmüştü. 914 kg ile bu devasa deri sırtlı, bir kuyruklu piyanonun iki katı ağırlığındaydı. 16 Şubat 1990'da, İngiltere'nin Cardiff kentindeki Ulusal Galler Müzesi'nde sergilenmeye başlamıştır.

Görsel Yükleniyor...

Tüm zamanların en büyük deniz kaplumbağası

Archelon ischyros, geç Kretas döneminde, yaklaşık 70-80 milyon sene önce, günümüz Kuzey Amerika'sını çevreleyen denizlerde yaşamıştır. Kayıtlı en büyük örneğin uzunluğu 4 metreden fazla ve yüzgeçten yüzgece genişliği 4,9 metredir. Yaklaşık olarak bir gergedana eşdeğer olan 2.200 kg ağırlığın üzerinde olduğu tahmin edilmektedir. Archelon'un sert bir kabuğu yerine, iskelet sistemi ile desteklenen derimsi ya da kemiksi bir kabuğu vardı.

Görsel Yükleniyor...

Gelmiş geçmiş en büyük tatlı su kaplumbağası

Carbonemys cofrinii'nin bilinen ilk kalıntıları, 2005'de Kolombiya'da bir kömür madeninde keşfedilmiştir. Bu tür, 60 milyon yıl önce Paleosen döneminde yaşamıştır. C. cofrinii'nin kabuk uzunluğu 1,72 metre kafası bir Amerikan futbol topu büyüklüğünde ve toplam uzunluğu bir Smart arabadan yaklaşık 2.5 metre biraz daha küçüktü.

Görsel Yükleniyor...
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

0
0
0
0
0
0
0
0
Hayvanlar konusundaki bazı benzer içerikler
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam