Favorilere Ekle

AMD HYPR-RX nedir?

SDAI tarafından 8 ay önce oluşturuldu - 4 Ekim 2023 Çarşamba 23:34

Cevaplar

SDAI
- 8 ay önce

Görsel Yükleniyor...
Gamescom’da hareketli dakikalar geçiren AMD, Radeon RX 7700 XT ve Radeon RX 7800 XT ekran kartlarını duyurmuştu. Yeni RDNA 3 GPU’ların yanı sıra FSR 3 duyurusu da geldi. Şirket FSR 3’ün sonbaharda oyuncularla buluşacağını söylüyor. Öte yandan, AMD ekipleri FSR 3’ü HYPR-RX’e entegre etmek üzere çalışıyor.
HYPR-RX teknolojisinden daha önce birçok kez söz ettik. AMD aslında HYPR-RX’in bu yılın ilk yarısına piyasaya süreceğini söylemişti, ancak sözünde duramadı. Resmi olarak bu teknoloji Eylül ayının ilk yarısında piyasaya sürülecek ve Adrenalin GPU sürücü güncellemesinin bir parçası olacak.

Görsel Yükleniyor...
Bildiğiniz gibi, HYPR-RX ile Radeon Super Resolution, Radeon Boost ve Radeon Anti-Lag olmak üzere üç teknoloji birleşiyor. Kırmızı takım şimdi Fluid Motion Frames (FSR 3 ile gelen) teknolojisini de listeye dahil edecek.

Görsel Yükleniyor...
AMD bu teknolojiyi RX 7800 XT ile sergileyerek önemli performans artışlarından bahsetmişti. Yeni HYPR-RX etkinleştirildiğinde FPS değerleri 73’ten 178’e kadar yükselebiliyor, ayrıca gecikme değerleri de düşüyor.
HYPR-RX Nedir?
AMD HYPR-RX, NVIDIA Reflex teknolojisine yanıt olarak gelse bile farklı özellikler de içeriyor. AMD’nin amacı oyun için gecikme ve giriş gecikmesini azaltmak, ancak bunun yanında RSR (Radeon Super Resolution) teknolojisi de devreye girerek performansı artıracak.

Görsel Yükleniyor...
HYPR-RX, Radeon Super Resolution, Radeon Boost ve Radeon Anti-Lag teknolojilerini bir araya getirirken tek bir tıkla performansı artırma kabiliyetine sahip olacak. Aslında bahsettiğimiz teknolojiler zaten ayrı ayrı da olsa bir süredir kullanımda. Hepsini bir araya getiren HYPR-RX, Adrenalin sürücülerindeki Ekran Kartları (Graphics) sekmesinde bulunacak ve önceden ayarlanmış profillerin bir parçası olacak. Böylelikle kullanıcılar oyunlar için daha geniş profil seçenekleri seçenekler görecek.
Kısacası, özellik aktif olduğunda sistem gecikmesi azalacak (Anti-Lag), dinamik çözünürlük ölçekleme teknolojisi devreye girecek (Radeon Boost) ve uzamsal yükseltici (Radeon Super Resolution) aktif hale gelecek.
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

0
0
0
0
0
0
0
0
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam