Favorilere Ekle

Robotlar dünyayı istila edebilirmi?

Maxeloff tarafından 5 yıl önce oluşturuldu - 25 Mart 2019 Pazartesi 23:10

Cevaplar

MuMMy
- 5 yıl önce
Yapay zekalı robotlar geliştiklerinde insandan hiçbir farkları kalmayacaktır. Dolayısı ile insanların nasıl iyisi ve kötüsü varsa, robotların da olacaktır. Burdan yola çıkarak cevaplayacak olursak, bir robot tıpkı bir yeni doğan bebek gibi her şeyi sıfırdan öğrenip, öğrendiklerine göre farklı hareket edecektir.
Yanıtla
0
0
Vladimir
- 5 yıl önce
Öncelikle robotların dünyayı istila edebilmesi için bizim dünyayı istila etmekte, olmasada etkin bi şekilde robot kullanabileceğimiz teknolojiye ihtiyacımız var sonrasında bilimin çağlar boyu her zaman savaş amaçlı kullanıldığını bildiğimize göre ve tarih te tekerrürden ibaretse e robotlarda da azıcık insanlık varsa yaparlar dünyanın içinden geçer bu robotlar.
Yanıtla
0
0
Maxeloff
- 5 yıl önce
@Vladimir Robotik teknolojiler her geçen gün gelişiyor, Yapay zeka ile entegre olan robotların uzak bir gelecekte dünyada etkili olabilirler, askeri alan da ordular robotları kullanmaya ve geliştirmeye devam ediyorlar, savaş sahalarında daha fazla robot görüyoruz ve istila için kullanılması da pekala mümkündür kanımca.
Yanıtla
0
0
Vladimir
- 5 yıl önce
@Maxeloff robotlar kullanılarak bir şeyler yapılabilinir mi mümkün fakat bu bilinci robotlara aktararak bizim komutumuz dışında kendi iradelerine sahip bir şekilde yapmaları orası düşünülür. Nede olsa insanla hayvanı birbirinden ayıran özellik bilinç değil midir? öyleyse karşımızdakine ne kadar robot diyebiliriz?
Yanıtla
1
0
Maxeloff
- 5 yıl önce
@Vladimir Yapay zekanın hangi aşamalara gelebileceğini, kendi bilincini ve farkındalık özelliklerini geliştirip geliştiremeyeceğini gelecek bizlere gösterecek. Umarım bu insanlığın iyiliği ve gelişimi için olumlu yönde kullanılır.
Yanıtla
1
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

0
0
0
0
0
0
0
0
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam