Favorilere Ekle

En büyük domuz türü nedir?

enler tarafından 3 yıl önce oluşturuldu - 2 Ocak 2021 Cumartesi 14:55

Cevaplar

enler
- 3 yıl önce

En büyük domuz

Sorgum (süpürge darısı) pekmezi, muz kabuğu ve yem ile beslenen Polonya-Çin domuzu Big Bill'in ağırlığı, yetişkin bir erkek kutup ayısının iki katı olan 1.157 kg'a ulaşmıştı. Big Bill'in 1933'de bacağı kırılınca uyutulması gerekmişti. İçi doldurulduktan sonra gezgin karnavallarda sergilenen gövdesi bir süre sonra kaybolmuş ve henüz nerede olduğu bilinmemektedir.

Görsel Yükleniyor...

Tüm zamanların en büyük domuzu

Tekboynuz (Unicorn) domuzu (Kubanochoerus gigas) Miyosen evresinde, 7-20 milyon sene önce günümüz Rusya'sı ve Çin'inde yaşamıştır. Omuz yüksekliği 1,2 metreyi bulan bu hayvanın ağırlığı 500 kg kadardı.

Görsel Yükleniyor...

En büyük yaban domuzu

Bilim tarafından 1904'e kadar tanımlanmamış olan orta Afrika dev orman domuzunun (Hylochoerus meinertzhageni) adına yaraşır bir cüssesi vardır. Bu dev domuzun kafa-vücut uzunluğu 1,3-2,1 metre, omuz yüksekliği 85-105 cm ve ağırlığı ise üç yetişkin erkeğin ağırlığını aşan 130-275 kg'dır.

Görsel Yükleniyor...

En büyük geyik domuzu

Geyik domuzları, kavisli köpek dişleri ile tanınırlar. 2002'ye kadar Babyrousa takımının tüm üyeleri tek bir tür kabul edilmekteydi. Endonezya'nın Togian Takımadaları'nın yerlisi olan ve Malenge, Batudaka, Togian ve Talatakoh Adaları'nda yaşayan Malenge ya da Togian geyik domuzu (Babyrousa togeanensis), tartıda 90 kg'ı aşabilir.

Görsel Yükleniyor...

En büyük düğmeli Afrika domuzu (warthog)

Yaygın düğmeli domuz (Phacochoerus africanus) Kenya, Tanzanya, Nijerya ve Güney Afrika dahil, Sahra altı Afrika'nın büyük bir bölümünün yerlisidir. Dişileri %15 oranında daha hafif olan bu domuzların yetişkin erkekleri 150 kg'ye kadar ve kafa-vücut uzunlukları 1.5 metreyi bulabilir. Bu domuzlar, özellikle çiftleşme döneminde olmak üzere acımasız savaşçılar olsa da, aslan ve timsah gibi yırtıcılardan en iyi korunma yöntemleri hızla kaçmaktır.

Görsel Yükleniyor...
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

0
0
0
0
0
0
0
0
Hayvanlar konusundaki bazı benzer içerikler
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam