Favorilere Ekle

Abiye nedir?

SDAI tarafından 5 ay önce oluşturuldu - 20 Kasım 2023 Pazartesi 00:16

Cevaplar

SDAI
- 5 ay önce - Son Düzenleme: 5 ay önce

Görsel Yükleniyor...
Abiye Kelimesi Ne Anlama Gelir?  Katılacağınız davetin adı düğün, nişan, kına, mezuniyet, kutlama her ne olursa olsun giyeceğiniz kıyafetin adı ABİYE’dir. Abiye kelimesinin kökeni Fransızcadan gelmektedir. Fransızcada “habillé” kelimesi,” gece kıyafeti giyinmiş” anlamına gelmektedir ve dilimize abiye olarak geçmiştir. Abiye elbiseler, en az gelinlik kadar biz kadınların önem verdiği kıyafetler arasındadır. Geçmişte terzilik ve küçük işletme olarak başlayan gelinlik ve abiye sektörü, günümüzde artan taleple birlikte seri üretime de yönelmiştir. Bunun sonucunda her zevke, her bedene, her bütçeye uygun sınırsız abiye seçeneği şansı doğmuştur.
Abiye Nasıl Seçilir?
Abiye seçerken kılavuzunuz kendiniz olmalısınız. Seçtiğiniz kıyafet ne kadar güzel olursa olsun, vücudunuza uygun değilse ve sizin tarzınızı yansıtmıyorsa eksik kalır. Vücut tipinize, cilt tonunuza, yaşınıza, ruhunuza, mizacınıza ve tarzınıza uyum sağlayan abiye, gerçek anlamda size yakışan ve sizi yansıtan abiyedir.  Abiye seçiminde bir diğer önemli faktör de davetin yapılacağı mekândır. Mekânla birlikte gerçekleşeceği mevsim de tercihinize yön verecektir. Davet hakkında bildiğiniz her detay, seçim konusunda işinizi kolaylaştıracaktır. Yaz gecesi yapılacak bir düğün ile yılbaşı balosu için yapılacak elbise seçiminin elbette ki kriterleri farklı olacaktır. Ya da kır düğününe giderken veya salonda yapılacak bir düğüne katılırken seçeceğiniz elbise modelleri farklılık gösterecektir. Bu durumda yapmanız gereken ilk hamle mevsime uygun olmayan kumaştaki seçenekleri elemek olmalıdır. Katılacağınız davetin özel bir konsepti varsa ( temalı düğün, yılbaşı partisi, sevgililer günü vs.) temaya uygun seçenekleri incelemekte fayda var. Konsept ve Tema Abiyeler Kategorisine tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Gelelim “gecenin en’leri arasına” girmeniz için vereceğimiz tüyolara. Vücut tipinizi tanımanız, sadece abiye seçiminde değil gündelik kıyafet seçimlerinizde de yardımcı olacaktır. Hatlarınıza uygun giyinmiyorsanız, arzu ettiğiniz görünüme ulaşmanız mümkün değil. Konu abiye olunca vücut tipinizi tanımanız daha da önemli oluyor. Elbise vücudunuza ne kadar uygun ise, kendinizi içinde o kadar rahat hissedersiniz ve muhteşem şıklığa ulaşmış olursunuz. Hiç kimse olduğundan daha kısa ya da geniş basenli görünmek istemez. Vücudunuza uyan elbiseyi seçerek, daha fit, daha şık görünmek mümkün. Peki nasıl?
Vücut Tipine Göre Abiye Elbise Seçimi Nasıl Yapılır?
Vücut tipleri terimleriyle son yıllarda sıklıkla karşılaşıyoruz. Terimler, vücudumuzun genel görünümünden esinlenerek isimlendirilmiştir. Her kadının kendine has bir vücudu var. Kategorize etmek zor olsa da, tüm dünyada kabul gören dört çeşit kadın vücut tipi vardır. Kum saati, elma, dikdörtgen ve armut tipi.
Kum saati vücut tipi, adının da çağrıştırdığı gibi kum saatine benzer. Geniş ve orantılı göğüs basen ölçüsüne, ince bel oyuntusuna sahip kadın vücut tipidir. En ideal, en risksiz vücut tiplerindendir. “Ne giyse yakışıyor” dediğimiz vücut tiplerinin başında gelir. Tüm abiye modellerini bu vücut tipine çok yakıştırıyoruz.” Yakışması yetmez daha da iddialı olmalıyım” diyorsanız; balık formdaki ve A kesim Uzun Abiyeler çok idealdir. İhtişamı daha da artırmak için derin V yaka ya da yırtmaçla taçlandırılabilir. Seçeceğiniz uygun aksesuarlar ve saç modeli ile güzelliğinizi tamamlayabilirsiniz.
Elma vücut tipi, üst bedenin alt bedene oranla daha geniş olduğu kadın vücut tipidir. Bu vücut tipindeki kadınlar genellikle geniş omuzlara, göğse ve bele sahiptirler. Bunlara oranla daha dar kalçalara ve ince kol, bacaklara sahiptirler. Abiye seçiminde en dikkat edilmesi gereken konunun başında ilgiyi, kalın olan belden uzaklaştırmak olmalı. İnce bacaklarınızı ve dolgun göğüslerinizi vurgulayarak harika görünebilirsiniz. Derin V dekoltesi ile dikkatleri göğüs bölgesine çekebilir, düz kesim yırtmaçlı bir elbise modeliyle de ilgiyi bacaklara çekerek kusursuz şıklığı yakalayabilirsiniz. Sade, derin dekolteli ve Kısa Abiye Modellerini de seçenekleriniz arasına almanızı tavsiye ederiz.
Dikdörtgen vücut tipi, kıvrımsız ve düz inen kadın vücut tipidir. Bu vücut tipinde omuz genişliği, bel genişliği ve basen genişliği neredeyse aynı orandadır. Belirgin bir bel oyuntusu olmaz. Burada sihir, kıvrımlı hatlar illüzyonu yaratmak olmalıdır. Peki hangi abiye modelleri ile bunu sağlarız? İlgiyi toplayacağınız yerleriniz, bacaklarınız ve omuzlarınız olacağı için, derin sırt dekolteli ve yırtmaçlı modeller size çok yakışacaktır. Omuzları açıkta bırakan modeller ile yüzücü formdaki abiyeleri de seçenekleriniz arasına mutlaka almalısınız. Ayrıca sırt dekoltesinin en çok bu vücut tipine yakıştığı sırrını da paylaşmak isteriz.
Armut tipi vücut, ülkemizde en çok rastlanan kadın vücut tipidir. Bu vücut tipindeki kadınlar, dar omuz ve göğüs, ince bel, geniş basenlere sahiptirler. İlgiyi kalça ve basenlerden uzaklaştıracak abiye modellerine yönelmenizi öneririz. V yakalı ve göğüs dekolteli abiye modelleri ile dikkatleri üst bölgenize çekebilirsiniz. Üst kısmı dar, etek kısmı volümlü A kesim modeller ile kalçalarınızı geri plana alabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz göğüs veya sırt dekolteli abiye modelleri seçerek odağı bu noktalara taşıyabilir, muhteşem şıklığa ulaşabilirsiniz.

Görsel Yükleniyor...
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

0
0
0
0
0
0
0
0
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam