Favorilere Ekle

Hangi Çaylar Zayıflamaya Yardımcı Olur?

Makale tarafından 1 yıl önce oluşturuldu - 25 Nisan 2023 Salı 10:33

Cevaplar

Makale
- 1 yıl önce
Sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenlerin başvurduğu ilk adım genellikle bitki çayları olmaktadır. Yeşil, kırmızı, sarı gibi farklı renklere sahip bu çaylar ağızda bıraktığı hoş aromaları ile de insanları cezbetmektedir. 

Görsel Yükleniyor...

Zayıflamaya Yardımcı Olan Çaylar Nelerdir?

Mate Çayı

İçeriğinde bulunan mateine vücut sıcaklığının artmasına sebebiyet verdiğinden ötürü zayıflamak isteyenlerin başvurduğu çayların başından gelmektedir. Danimarka'da 44 kilolu kişi arasında yapılan araştırmaya göre düzenli olarak mate çayını tüketen insanların tüketmeyenlere nazaran yaklaşık olarak %40 oranında daha fazla kilo verdikleri tespit edilmiştir. Stresi atmanıza yardımcı olan bu çay vücuda enerji vermesinden ötürü spor öncesinde daha çok tercih edilmektedir.

Tarçın Çayı

Yemek yedikten sonra tüketildiğinde, sindirim sistemini düzenleyen bu çay spor öncesinde de tüketilerek daha fazla kalori yakılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda iştah kapatma etkisi de bulunduğundan öğünlerinizi azaltmanıza da yardımcı olur.

Zencefil Çayı

Sindirimi kolaylaştıran bir diğer çay ise, zencefil çayıdır. Metabolizmayı hızlandırarak zayıflama etkisi bulunan bu çay mide bulantısı için de birebirdir. 

Yaban Mersini Çayı

İdrar yolu enfeksiyonu geçiren kişide antibiyotik etkisi gösteren bu çay, kuru meyvelerinden yapıldığında ishal giderici olarak da tüketilmektedir. Aynı zamanda antioksidan özelliğine sahip olduğundan dolayı sağlıklı kalabilmek için de tüketilmektedir. Kadınların her ay geçirdiği zorlu adet dönemlerinin de daha az ağrılı geçmesine ve düzene girmesine yardımcı olduğu da söylenmektedir. 

Biberiye Çayı

Zayıflamak isteyenlerin başvurduğu şeylerden biri olan spor ve diyet programlarına da eklenen bir diğer çay ise biberiye çayıdır. Spor için gerekli enerjinin sağlanmasına, kan dolaşımını artırarak yardımcı olan bu çay konsantrasyonu da arttırmaktadır. Böylelikle daha verimli ve daha az yorgunlukla sonuçlanan bir spor süreciniz olmaktadır. 
Adet söktürücü özelliği ve adet ağrılarını azaltması sebebiyle de kadınların bu dönemlerde başvurduğu çaylarda yaban mersini çayından sonra ikinci sırada bulunmaktadır.

Yeşil Çay

Kilo vermeye yardımcı olan bir diğer çay ise yeşil çaydır. Metabolizmayı hızlandırdığından dolayı eş zamanlı olarak yağ yakım hızını arttırma özelliği bulunan bu çay, düzenli tüketildiğinde gözle görülür sonuçlara kavuşmanıza yardımcı olur. Düzenli tüketildiğinde kalp hastalıklarının önlenmesine de yardımcı olmaktadır. Ancak içerisinde bir kahvenin yarısı kadar kafein bulundurduğundan ötürü kalp, depresyon, tansiyon ilacı kullananların bu bitki çayını tüketmesi sakıncalıdır. 
Unutmayın, sizler her halinizle güzelsiniz. Başkaları için değil, kendiniz için zayıflayın ve her şeyin fazları zarar olduğu gibi fazla zayıf olmak da sağlığınız açısından zararlıdır. Bu nedenle bu süreci bir diyetisyenin gözetimi altında gerçekleştirirseniz daha iyi olur.
Yanıtla
0
0

Bu içerik için bir tepkiniz var mı?

0
0
0
0
0
0
0
0
Sağlık konusundaki bazı benzer içerikler
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
© 2019 - 2024 SoruDenizi v1.4.1
Giriş Yap

Üye Ol
En az 3 en çok 23 karakter, sadece harf ve rakam içerebilir. Boş bırakılamaz En az 6, en çok 36 karakter olmalıdır. Boş bırakılamaz

Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul ediyorum
Şifremi Unuttum
Şifre yenileme bağlantısı e-postanıza gönderilecektir.

Reklamlar Görüntülenemiyor 😞
Hoşgeldiniz, bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz gibi görünüyor. Sorun değil. Kim kullanmaz ki?
Reklam engelleyici kullanma hakkınıza saygı duyuyoruz ancak reklam gelirleri olmadan bu siteyi harika tutmaya devam edemeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.
Anlıyorum; reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım.
Soru Denizi, ziyaretçilerine daha iyi bir deneyim sağlamak amacıyla çerez (cookie) teknolojisini kullanmaktadır.
Detaylı Bilgi
Tamam